Ray Light Ring Flash vs. Profoto Ring Flash

Jeżeli kiedyś będziesz się zastanawiać nad tym jakiego Ring Flasha kupić: Profoto za $1000 czy może Ray Light za niecałe $300, to poniższy film będzie Ci pomocny w podjęciu decyzji.

Na jednym ze spotkań strobist w NYC w studio Johna Ricarda przyniosłem swojego Ray Light Ring Flash. John jak tylko go zobaczył to od razu powiedział ze musimy zrobić wideo porównujące mojego ring flasha i jego od Profoto. Widziałem wcześniej jego post na grupie flickerowskiej, proszący o kontakt kogoś posiadającego ray light ring flash, ale pomyślałem sobie ze przecież w Nowym Jorku co druga osoba ma ring flasha i nie ma po co pisać do Johna. Jednak na spotkaniu strobist w jego studio się zgadaliśmy ze nikt do niego jeszcze nie napisał i będzie film z udziałem mojego i jego ring flasha.

Moje wrażenia: Profoto ring flash wygląda jak pro;)w porównaniu do ray light jest dużo cięższy (naprawdę ręce bolą jak się go trzyma przez dłuższy czas z aparatem), potrzebuje prądu, ale i daje mocniejsze światło (no chyba ze nie ma to znaczenia dla Ciebie, tak jak John masz sprzęt klasy nikon d3 albo canon 1d i możesz podciągnać ISO do 1600 bez straty jakości). Ogólnie ring flash Ray Light wygląda przy tym z Profoto jak zabawka, ale coś za coś, zresztą zobaczcie sami:

Related posts:

Facebook comments:

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l