Route 66 Trip

Odkąd pamiętam zawsze chciałem się przekopyrtnąc Historic Route 66, drogą-matką wszystkich dróg. Route 66 ma ponad 2,5 tysiąca mil i ciągnie się od Chicago do Los Angeles. Ostatni weekend maja w USA to Memorial Day Weekend, a zatem wolny poniedziałek. Oczywiście 3 dni to trochę za mało aby pokonać 2.5k mil, ale przynajmniej można zasmakować Route 66. Zdecydowaliśmy się ze pojedziemy przynajmniej kawałek – bo około 400mil – do St. Louis historyczna droga 66. I powiem szczerze, że pomimo tego ze Amerykanie potrafią zrobić z route 66 niezłą atrakcję, to po pewnym czasie ona po prostu sie nudzi:(Bo ile można jechac taką “polską krajówka” jak zaraz obok ciebie wszyscy smigają ponad 65mil 3-pasmową autostradą:)Dlatego też jesteśmy szczęśliwi, że nie poświeciliśmy na to całych 2 tygodni – bo tyle trzeba aby pokonać i dobrze zwiedzić całą route 66. Pewnie z czasem gdy pokonuje się ciekawsze stany, typu New Mexico, Arizona no i California, route 66 nabiera rumieńców, ale jechać nią całe ponad 2,5 tysiąca mil – no sam nie wiem…
Weekend oczywiście nie można byłoby nazwać w pełni amerykańskim, gdybyśmy nie zrobili czegoś amerykańskiego (jakby sama jazda mustagiem po route 66 nie była wystarczająco amerykańska:)). Więc poszliśmy na mecz bejsbola, a co!
Najlepsze na takim meczu jest to, że tu nie siedzi się tak naprawdę dla samej gry – chodzi o klimat, darmowe lody, o piwo i hot dogi, o gry i przerywniki w grze, itd. Fajne jest to ze kibicie przeciwnych drużyn żartują miedzy sobą, siedząc jeden obok drugiego. Moje wspomnienia z drugoligowych meczów Hetmana Zamość nie pozwoliły mi uwierzyć że kibice dwóch przeciwnych drużyn mogą ze sobą egzystować. Bardzo amerykańskie było kupowanie hot dogów, i to że jeśli nie siedziałeś blisko przejścia, to hot dog, kasa, reszta i napiwek był podawany przez wszystkich do/od ciebie – jak na filmie Naga Broń 33 i 1/3.
Weekend zaliczamy do udanych, a seria zdjęć w formie klipu poniżej:

Related posts:

Facebook comments:

November 29, 2013 - 6:59 AM

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l