Czyszczenie sensora w 5d

Jak pewnie wiesz jeśli śledzisz mojego bloga, ostatnio kupiłem używane body 5d. Pomimo tego, że nie ma on wielkiego przebiegu (jeszcze:)) zauważyłem ze ma dość zabrudzony sensor. Ja zawsze staram się minimalizować gromadzenie paprochów przy zmianie obiektywów nie tylko poprzez swoje zręczne i szybkie małpie ruchy, ale również poprzez to że trzymam aparat lcd zwróconym do góry – mniej paprochów dostaje się wewnątrz – przynajmniej tak myśle i czuję się lepiej. Inna sprawa to to, że moje oba poprzednie body miały wbudowany system czyszczenia sensora, który strzepywał mikroskopowe paprochy przy każdym starcie aparatu… no ale coś za coś.
Pierwszą rzeczą która powinieneś zrobić, jeśli chcesz sprawdzić jak bardzo twój aparat jest magnesem dla kurzu, to zrobić zdjęcie czegoś jasnego przy powiedzmy F22. Ja po zrobieniu zdjęcia zachmurzonego nieba przy F22 trochę się zaskoczyłem jak brudny jest sensor w mojej piątce, zobacz sam:

Vote For Image
0 votes

Niewielki powód do zmartwień dla kogoś jak ja – kto nie robi zdjęć krajobrazów i nie używa przysłony większej niż 5.6. Ostatnio takie zdjęcia robiłem chyba z rok temu na podróży poślubnej, ale przecież nigdy nie wiadomo – rocznica ślubu coraz bliżej i nigdy nie zaszkodzi mieć czysty sensor. W necie można znaleźć przeróżne kity, ja po komentarzach skusiłem się na dwa produkty copper hill images: https://secure.copperhillimages.com/shopping/pgm-more_information.php?id=48 – ma wszystko czego potrzeba do wyczyszczenia sensora. Wszystko przyszło ładnie zapakowane, z instrukcją jak dla 3 letniego dziecka. Lupa pomaga w zlokalizowaniu zabrudzeń i zweryfikowaniu czy zostały usunięte bez robienia zdjęć i ich anlizowania, patyczki i płyn świetnie usuwają wszystkie zabrudzenia i kurz.
Po 3 czyszczeniach, rezultat był zdumiewający – prawie żadnych paprochów:

Vote For Image
0 votes

Tak więc, teraz jestem już przygotowany do robienia zdjęć krajobrazów nawet przy F22:)i polecam zestaw do czyszczenia sensora z copper hill images.

Related posts:

Facebook comments:

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l