Obiecany Update

No i tak jak obiecałem – sprawozdanie z ostatniej soboty. Pogoda taka sobie, plener daleko, a z zaplanowanych 4 model-ek/-li, pojawił się tylko jeden. Dla niego to napewno lepiej, bo miał 4 fotografów tylko dla siebie. A dla nas – 4 fotografów – było luźniej, mogliśmy sobie w międzyczasie pogadać.

Pierwsza lokalizacja to niby zagroda, zacieniona, więc nie było problemu z przebijaniem słońca. Już nie pierwszy raz swoją mocą zadziwia mnie 86-calowy PLM – jest po prostu mega-wydajny. Oczywiście jest dość sporych rozmiarów, więc pomimo tego że przywiązaliśmy do statywu heavy-duty ciężką baterię, na zmianę go trzymaliśmy żeby nie przeminął z wiatrem.

870x305-IMG_9453

Vote For Image
0 votes

Setup Shot

Vote For Image
0 votes

Setup Shot

Następnie przenieśliśmy się bardziej w teren, i pomimo tego że było dość mocno pochmurno, mieliśmy problem z doświetleniem ze względu na 1/200 synch speed w naszych 5-tkach. Pete oczywiście był uprzywilejowany (Nikon) i jak zwykle użył hack-high-speed:)No a my – AB800 na full power i High Output Beauty Dish – nie było mowy o rozkładaniu PLM ze względu na wiatr i tego, że żaden z nas nie chciał zostać ‘balloon boy’:)I nawet dało radę, pomógł filtr CPL, trochę dzięki niemu niebo jest takie dramatyczno-niebieskie.

870x580-IMG_9503

Vote For Image
0 votes

870x580-IMG_9488

Vote For Image
0 votes

PS. Dla wszystkich używających Lightroom (szczególnie dla tych z ‘licencja studencka’:)) – nowa wersja – Lightroom 3 Beta jest dostępna do pobrania ze strony Adobe. Można jej używać bezpłatnie do marca jesli dobrze pamiętam, nie jest do końca dopracowana i kompatybilna z poprzednimi – ale jest za free!!:)

Related posts:

Facebook comments:

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l