Pracowity Weekend

Ostatnio co weekend fotografuję, co bardzo mnie cieszy. W sobotę mieliśmy nagraną sesję w terenie – chyba jedną z ostatnich zważywszy na chicagowską pogodę, a w niedzielę pojechaliśmy do “the City” na sesję z Karoliną i Peterem. Pogoda dopisała, a że to był ich ostatni weekend w Stanach – chcieliśmy przy okazji pokazać im Chicago. Z moim kolegą fotografem – Petem – bo z nim robiliśmy sesję, zdecydowaliśmy że będziemy spakujemy się “lekko”, czyli żadnych AlienBees, Vagabond czy statywów typu heavy-duty. Spakowałem się w lekka torbę Domke F2: 3 flashe Canona, 2 obiektywy, reflektor, 3 Pocket Wizardy. Do tego Pete dorzucił parę swoich flashy, 14″ softbox, monopod i to w sumie tyle. Fajnie było również mieć ruchomy statyw aktywowany głosem – czyli Kamilę – robiła za asystenta:)

Zaczęliśmy od Chinatown, sb800+małego softboxa, i jednej sb800+reflector. Co ciekawe, flashe ustawiliśmy na tryb SU-4 – czyli optyczne wyzwalanie, aby nam się Pocket Wizardy nie dyndały i nie przeszkadzały – chodziło nam o to żeby wszystko było bardzo mobilne. Do wyzwalanie użyłem 580ex II na stopce, z mocą na tyle małą aby nie przeszkadzała, ale wystarczyła aby wyzwolić optycznie SU-4. Softbox robił za main light, a reflector+sb800 za fill – trzeba było się jakoś pozbyć cieni pod kapeluszem…

IMG_9520

Vote For Image
0 votes

IMG_9527

Vote For Image
0 votes

IMG_9538

Vote For Image
0 votes

A tutaj już centrum Chicago, i jak to nazwałem ‘studio na zewnątrz’ – czyli rzeźba UN Studio. Zadziwiające jest, jaki efekt można uzyskać tylko z jednym światłem. Wszystko to z 580ex II na E-TTL (!) ustawionej na prawie pion, tak aby odbić i rozproszyć światło.

870x500-IMG_9564

Vote For Image
0 votes

Fasolka w centrum Chicago, sb800+reflector – miał być softbox, ale zapomnieliśmy go z auta, które zostawiliśmy w Chinatown – ciapy z nas:)

870x500-IMG_9559

Vote For Image
1 vote

Tu trochę centrum i znów sb800+reflector, wyzwalany optycznie poprzez 580ex II.

870x500-IMG_9584

Vote For Image
0 votes

Dzień zaliczamy do udanych (bardzo) i mamy nadzieję, że kiedyś będziemy mogli zrobić Karolinie i Peterowi jeszcze jedną sesję, ale tym razem w Londynie :]

A to tylko sprawozdanie z niedzieli – przed końcem tygodnia obiecuje oddać sprawozdanie z soboty…

Related posts:

Facebook comments:

September 3, 2015 - 9:04 AM

http://acai-marja.cf - You have brought up a very excellent points , regards for the post.

July 14, 2016 - 3:11 AM

http://fr.fitline-shop24.eu - I truly enjoy reading through on this website , it contains wonderful blog posts. “Violence commands both literature and life, and violence is always crude and distorted.” by Ellen Glasgow.

August 21, 2016 - 11:56 AM

Sklep internetowy dc - Perfectly written content, thank you for information. “Life is God’s novel. Let him write it.” by Isaac Bashevis Singer.

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l