Black Friday ’09

870x565_IMG_0307

Vote For Image
0 votes

Zacznę od tego, że rzecz większa niż 50 cali nie za bardzo zmieści się do sportowego auta:)Więc jakby ktoś kiedyś chciał upchać coś takiego do Mustanga – to na bank nie wejdzie… Ale po kolei;)

W USA po Święcie Dziękczynienia które jest w czwarty czwartek listopada następuje Black Friday czyli Czarny Piątek – brzmi to dość drastycznie, ale aż tak źle nie jest – jest to po prostu rozpoczęcie sezonu świątecznych zakupów. Czarny dlatego, że kiedyś w księgowości używano atramentu czerwonego gdy było się na minusie, a czarnego gdy na plusie. I właśnie w ten piątek po Thanksgiving sprzedawcy w końcu wychodzili na plus – stąd Black Friday.

W ten dzień zawsze są świetne dile, praktycznie na wszystko, a w szczególności na sprzęt elektroniczny. Jedyny hak to wstać rano i wystać swoje pod sklepem, wiedząc co się chce kupić – i tu zaczyna się robić ciekawie – bo wiele sklepów otwiera drzwi o 5 rano a czasem i wcześniej.

Trzeba było jakoś spalić z poprzedniego dnia; indyka z nadzieniem, sos żurawinowy, dyniowy sernik i lodowy tort; więc zdecydowałem się wziąć udział w tym piątkowym szaleństwie. Jako, że sklep otwierali o 5 rano, wstałem o 3.30 i przed 4 byłem na miejscu. Było jak w wiadomościach – ludzie koczujący przez prawie całą noc, pierwszych 50 osób ze śpiworami, były nawet 2 namioty… A wszystko po tzw “doorbusters deals” czyli super okazje, typu TV przeceniony o 50%. Wszystko fajnie zorganizowane, security pilnowało tego żeby nikt się nie wcinał w kolejkę (mojemu koledze który przyszedł trochę później, zwrócono uwagę – ochroniarz myślał że chce się wbić w kolejkę, a on tylko rozmawiał ze mną:)), żadnego biegania w sklepie, naprawdę klasa.

Ja poszedłem z zamiarem kupienia dysku twardego 2TB, ale tak jakoś przechodziłem obok telewizorów, ku memu zdziwieniu parę dealów typu doorbuster było dostępnych:)Nie zastanawiając się długo chwyciłem wielkie pudło i sprawdziłem jak dobry jest deal w porównaniu do najtańszych sklepów internetowych. Był dużo tańszy, dlatego też musiałem pojechać i wziąć auto Kamili, podczas gdy Pete pilnował mi mojego nowego 52 calowego TV:)

Upgrade o 20 cali jeśli chodzi o wszystko to dość sporo, a tym bardziej o TV. Powiem tak: jest teraz jak w kinie:)he he

870x580_IMG_0273

Vote For Image
0 votes

Notka: Kto zgadnie co oglądamy dostanie podwójnego hamburgera i cos extra (i nie bedą to frytki):)

Related posts:

Facebook comments:

November 29, 2009 - 11:46 AM

margol - dexter? ;]

November 29, 2009 - 2:01 PM

bizior - Hamburger + cos extra idzie do Grzesia :)

January 24, 2014 - 3:23 AM

Albinka Switala - W tak duzym miescie jak Wroclaw jest bardzo trudno trafic na dobrego i taniego fotografa. M

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

*

*

There was an error submitting your comment. Please try again.

g e t   s o c i a l